Historia zespołu Mementoria

Początki zespołu Mementoria sięgają roku 2009, kiedy to Dominik Hulbój wokalista i Patryk (gitarzysta) spotkali się, aby reaktywować swój poprzedni zespoł Alatheia grający muzykę heavy-metalową. Skład w niedługim czasie został uzupełniony o drugiego gitarzystę Krzyśka Steca i basistę Tomka Pinkawę kolegów z zespołu Dziura. Największą trudnością okazało się znalezienie odpowiedniego perkusisty. Zniechęcony między innymi niemożliwością skompletowania składu z zespołu odszedł Patryk. Po niedługim czasie za perkusją usiadł Daniel Kała, który zaproponował na miejsce Patryka swojego kolegę z zespołu Eclipsis Staszka Tomszaka.
Formowanie składu zajęło przeszło 3 miesiące. W między czasie zespół zmienił kierunek muzyczny na progresywne, ciężkie, lecz melodyjne i harmoniczne metalowe granie i po burzliwych negocjacjach przyjął nazwę Mementoria . Pierwszy koncert Mementoria zagrała na jam session a w bielskim pubie Stolarnia 20 XI 2010.

Lata 2010 - 2011 spędzamy na dopracowywaniu materiału i graniu koncertów, przygotowujemy się także do nagrań w studiu.
W Styczniu 2012 rozpoczynamy nagrania w łodygowickim studiu Jachu AV STUDIOS, nagrania realizowane są przez Borysa (M.Jachym) i trwają do marca. Gdy praca nad materiałem jest skóńczona, okładka i nadruki na płytach w drukarni, z zespołu odchodzi Dominik nie podając konkretnych powodów rezygnacji. Zespół zaprzestaje grania koncertów.

Mementoria ropoczyna poszukiwania wokalisty...co nie przynosi efektów aż do jesieni. We wrześniu na próbach pojawia się Klaudia Jarczyk i zaczyna przekonywać nas do swojego głosu, skutecznie. Klaudia razem z Danielem dogrywają wokale do 3 piosenek z demówki 2012. Klaudia zostaje w zespole do lata 2013. Znowu musimy szukać wakalistki lub wokalisty.
Rok 2014 spędzamy na spotykaniach z różnymi wokalistami jednak zawsze coś nie pasuje z jednej lub drugiej strony. Na niektórych koncertach ratuje nas siostra Daniela - Natalia (też eks Eclipsis...) ( http://www.natalee.pl/ ) za co jesteśmy bardzo wdzięczni, koncerty z Natalią podniosły jedynie poprzeczkę dla przyszłego wokalisty. Na próbach od czasu do czasu pojawia się Maksiu (Forteca). W tym czasie Tomek zaczyna wsółpracę z zespołem Forteca.
Jesienią 2014 zrezygnowani bezskutecznym poszukiwaniem bierzemy sprawy w swoje ręce (a raczej gardła) i podejmujemy decyzję, że będziemy śpiewać sami. Daniel z Krzyśkiem dopracowują wokale i zaczynamy pracę nad nowymi utworami.

2016 to rok nagrywania albumu 1.5 w studiu Marcina Piekło oraz liczne koncerty.
2017 rozpoczynamy przejściem do ćwierćfinału przeglądu Rockosz w bielskim klubie Miasto.
25.01.2017 premiera albumu 1.5.

Skład zespołu:
Krzysiek Stec – gitara, wokal (eks-Dziura)
Staszek Tomszak– gitara (eks-Eclipsis)
Tomek Pinkawa– bas (eks-Dziura, Forteca)
Daniel Kała– perkusja, wokal (eks-Eclipsis, eks-ADHD)
Copyright MEMENTORIA © 2015
e-mail: mementoria.pl@gmail.com phone: +48691619612